کاربرد میکسر در خطوط تولید صنایع غذایی

به هر دستگاهی که چند نوع مواد را مخلوط یا همگن می‌‌کنند تا به یک ماده واحد تبدیل شود، میکسر می‌گویند. میکسر‌ها بر حسب نیاز طوری طراحی و ساخته می‌شوند تا بتوانند مواد مورد نیاز را میکس کرده محصول نهایی را تولید کنند.

در ساده ترین حالت میکسرها شامل یک محفظه یا مخزن و پره‌ دوار هستند که مواد داخل مخزن و با استفاده از این پره‌ها مخلوط می‌شوند. شکل و جنس پره‌های میکسر نسبت به نوع موادی که میکس می‌شود طراحی می‌شود تا عمل میکس به صورت به بهینه انجام شود. معمولا همراه میکسرها چند نوع پره مختلف عرضه می‌شود تا میکسر قابلیت مخلوط کردن چند نوع مواد مختلف را داشته باشد. همچنین با توجه به نوع ماده مورد میکس مخزن میکسر می‌تواند از استیل،آلومینیوم، چندن، فولاد یا تیتانیوم ساخته شود.

بیشتر کارگاه‌های تولیدی در خط تولید خود از میکسرهای استفاده میکنند. این میکسرها دارای قابلیت ترکیب و مخلوط کردن مواد در حجم‌های مختلف هستند.

 

« برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه میکسر با کارشناسان چرخش ماشین تماس بگیرید:  9-34329918-041 »

 

میکسرهای تولیدشده در گروه صنعتی چرخش ماشین تبریز، در صنایعی همچون مواد غذایی و شیرینی، شکلات و مواد شیمیایی کاربرد دارند:

 

* میکسر شکلات برای عمل آوری خمیر شکلات در شکلات سازی قبل از ریفاینر مورد استفاده قرار میگیرد و در دیگر زمینه ها برای میکس موادی با ویسکازیته نسبتا سنگین نیز کاربرد دارد. 

 

* میکسر پودری دستگاهی قدرتمند برای میکس بهتر مواد پودری در زمینه دارویی، شیمیایی و غذایی می باشد. ویژگی های حائز اهمیت دستگاه میکسر پودری شامل مخلوط کردن و دانه بندی یکنواخت میباشد. میکسر پودری با مخزنی استوانه ای شکل از جنس استنلس استیل، دارای جداره دوم جهت خنک کاری طراحی شده که در داخل آن یک همزن سه پارو می باشد که از جنس استنلس استیل که با دور 316 rpm میچرخد و دارای یک چاپار که با دور 2500rpm می چرخد، جهت یکنواختی بهتر مواد تعبیه شده است و دارای دریچه تخلیه در قسمت پایین است که به وسیله جک پنوماتیک باز و بسته می شود.

  • زمینه های کاربردی دستگاه میکسر پودری: 

به صورت عمومی برای مخلوط جامدات پودری از هر نوع و با افزودن مایع در آن و در صنایع غذایی، صنعت دارو، صنایع پتروشیمی و پلاستیک

 

* دستگاه میکسر اسپیرال جهت میکس در صنایع غذایی در محصولات کیک، کوکی، کرم ویفر، کرم بیسکوئیت و کیک های اسفنجی بهترین انتخاب می تواند برای تولید کنندگان باشد. سیستم همزن میکسر اسپیرال، برای میکسی ایده آل بصورت سیاره ای طراحی شده که دو عدد همزن خلاف جهت هم و به دور پاتیل در حال چرخش هستند و دارای یک عدد کارتک که دور مخزن را پاک و مواد را به سطح مخزن هدایت میکند.

  • ویژگی های میکسر اسپیرال:

جنس همزن ها و مخزن از جنس فولاد ضد زنگ ، استنلس استیل 304 میباشد.

سرعت بالای این میکسر نیز در فرآیند کاری خود نقش مهمی را ایفا میکند.

سیستم کنترلی دستگاه به وسیله ی HMI و PLC کنترل میشود که در اختیار اپراتور میباشد.

صرفه جویی در انرژی و زمان با بازدهی بالا نسبت به روش های دیگر

محصولی با کیفیت و قابل اطمینان

 

* دستگاه میکسر 2Z  دستگاهی بادوام، قابل اعتماد و کارآمد میباشد و در صنایعی همچون مواد غذایی و شیرینی و شکلات سازی که نیاز به فرآوری همگن سازی و میکس موادی که دانسیته بالایی و همچنین نیاز به قدرت جهت میکسی بهتر در فرآیند بایستی از این نوع میکسر استفاده شود.

  • ویژگی های دستگاه میکسر 2Z :

طراحی و ساخت استاندارد همزن ها که بصورت Z شکل ساخته شده اند برای به عمل آوری بهتر مواد کمک می کند.

از نظر استحکام و پایداری صرف نظر از اندازه یا نوع خمیر امکان میدهد محصولات مختلف را با دستگاه میکس و فرآوری گردد.

دارای مخزن و همزن از جنس استنلس استیل که برای استحکام و بهداشتی بودن و سهولت در نظافت را فراهم می آورد.

 

* دستگاه میکسر سیگما جهت میکس مواد خمیری در صنایع غذایی از جمله بیسکوئیت های نرم، پتی بور، کراکر، کوکی و … جهت میکس و بعمل آوری بهتر این مواد نقش به سزایی دارد. میکسر سیگما که توسط گروه صنعتی چرخش ماشین تبریز تولید می شود، دارای یک همزن تمام استیل که به شکل سیگما از جنس استنلس استیل میباشد که درون یک مخزن دوجداره ی استوانه ای تک کاسه استیل می چرخد.

  • ویژگی های میکسر سیگما :

دستگاه سیگما میکسر دارای طراحی و ساختی مستحکم میباشد.

ساخت همزن و دیگ تمام استنلس استیل جهت استحکام و دارای استاندارد های بهداشتی میباشد.

سیستم های دستگاه به وسیله PLC و HMI کنترل میشود که در اختیار اپراتور میباشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی و زمان با بازدهی بالا

دارا بودن استهلاکی کمتر در عملکرد دستگاه

سهولت در نظافت

اپراتوری آسان

کیفیت محصولی یکنواخت و قابل اطمینان

 

* میکسر 2Z آزمایشگاهی در ظرفیت 15 کیلو اشد و  دستگاهی بادوام، قابل اعتماد و کارآمد است و در صنایعی همچون مواد غذایی و شیرینی، شکلات و مواد شیمیایی که نیاز به فرآوری، همگن سازی و میکس موادی که دانسیته بالایی دارند و نیاز به قدرت جهت میکسی بهتر در فرآیند بایستی از این نوع میکسر استفاده شود.

  • ویژگی های میکسر 2Z آزمایشگاهی :

طراحی و ساخت استاندارد همزن ها که بصورت Z شکل ساخته شده اند برای به عمل آوری بهتر مواد کمک می کند.

از نظر استحکام و پایداری صرف نظر از اندازه یا نوع خمیر امکان میدهد محصولات مختلف را با دستگاه میکس و فرآوری گردد.

ارای مخزن و همزن از جنس استنلس استیل که برای استحکام و بهداشتی بودن و سهولت در نظافت را فراهم می آورد.

 

برای بررسی دقیق انواع دستگاه میکسر، کاتالوگ محصولات ما را دانلود کنید

 

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :